Miejsce
w samym sercu natury
Przewiń
Teren
5 hektarów terenu
Ośrodek położony jest na 5 hektarach zielonego terenu, który w całości przeznaczony jest do wypoczynku. Podzielony na dwie części : hotelowa z jadalnią oraz recepcją prawie nad samym morzem oraz wczasowa z basenem oraz domkami
Zabudowa
Luźna zabudowa
Domki, pawilony oraz camping usytuowane są w dużych odległościach od siebie. Zadbaliśmy o to, aby między nimi znajdowało się odpowiednio dużo zieleni dającej poczucie intymności.
Natura
Za każdym rogiem
Nasz ośrodek otoczony jest bujną roślinnością, znajdziemy tu drzewa iglaste, liściaste, liczne krzewy i kwiaty, które przyciągają ptaki, dające cudowne koncerty.
Otoczenie
Pas namorski
Znajdujemy się ok. 5 min od morza, ale pas nadmorski to nie tylko morze i plaża, ale piękne jeziora, rzeki, łąki, pola i parki, które znajdują się w tej oklolicy.
Ogród
poczuj jego kojące właściwości
W ogrodzie rozstawione są ławeczki, przysiądź na jednej z nich i poczuj moc tego miejsca.
Tutejsza roślinność przyciąga rozmaite gatunki ptaków, które ciężko spotkać gdziekolwiek indziej.
domki z basenem nad bałtykiem
Rośliny
Rośliny wpływają także bardzo korzystnie na zdrowie psychiczne człowieka. Pozytywnie oddziałują na zdrowie i samopoczucie ludzi. Osobom niepełnosprawnym i starszym ułatwiają psychiczne przystosowanie się do niesprawności fizycznej.
domki z basenem nad bałtykiem
Energia
Rośliny usprawniają przepływ pozytywnej energii i redukują wibracje, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm.
Ogrodnik
Stworzył nasz ogród od początku i opiekuje się nim od 20 lat do dzisiaj. Dzięki Ogrodnikowi nasz ogród oraz odpowiednio dobrane rośliny cieszą naszych Gości.
domki z basenem nad bałtykiem
domki z basenem nad bałtykiem
domki Darłówko
Powietrze
Powietrze
Pobyt nad morzem jest jak wizyta w barze tlenowym. Codziennie od morza wieje wiatr, który niesie czyste i świeże powietrze, wolne od pyłków i zanieczyszczeń, dostarczając nam leczniczego jodu.
Fauna
Fauna
W Morzu Bałtyckim żyje obecnie 46 gatunków ryb, 6 gatunków małży i kilkanaście gatunków skorupiaków. Jeszcze uboższa jest grupa morskich ssaków, choć to właśnie one stały się w ostatnich latach jednym z popularniejszych symboli naszego morza. Chodzi oczywiście o foki, których w Bałtyku występują trzy gatunki.
Klimat
Klimat
Nadmorski aerozol bardzo korzystnie wpływa na pracę układu oddechowego, pobyt nad morzem jest dobry dla ciała i ducha.
Flora
Flora
W naszym morzu żyje 85 gatunków roślin, są to głównie glony. Do najczęściej spotykanych należy morszczyn o charakterystycznym brunatnym kolorze i pęcherzykach na powierzchni „listków”. Wielkie podmorskie łąki są tworzone przez trawy morskie, z których najpopularniejsza to tzw. tasiemica
Darłowo nazywane jest miastem
zachodzącego słońca
Tutejsze zachody uznawane są za jedne z najpiękniejszych nad Bałtykiem
Możecie je oglądać codziennie ok godz. 21:20
Jest to zdecydowanie widowisko, którego nie można przegapić
Ciekawostką jest, że w Darłówku w ciągu jednego dnia można podziwiać zarówno zachody jak i wschody słońca
RÓŻA WIATRÓW
TU SIĘ ODDYCHA PEŁNĄ PIERSIĄ
Podczas pobytu można zapomnieć o codziennym stresie, naładować akumulatory i świetnie odpocząć nie tylko latem. Podczas jesiennych sztormów jest najczystsze powietrze, również nie będą się nudzić miłośnicy bursztynów. Morska bryza przyczynia się nie tylko do relaksu, ale też zapobiega chorobom podczas jesieni oraz zimy.