Zdrowie i uroda
Przewiń
Twoja przestrzeń do
Bioregeneracji
Dzięki leczniczym właściwościom klimatu i urokliwej scenerii bogato otaczającej nas natury, Róża Wiatrów to idealne miejsce zarówno na odpoczynek, jak i na odnowienie sił witalnych organizmu. Organizowane przez nas turnusy rehabilitacyjne, wykonywane zabiegi terapeutyczno-lecznicze, zajęcia i edukacja prozdrowtona oraz zabiegi dla Urody, bardzo korzystnie wpływają na odbudowę kondycji i równowagi psychofizycznej.
Oferty
TURNUSY REHABILITACYJNE Z DOPŁATĄ PEFRON
WCZASY ZDROWOTNE
EDUKACJA ZDROWOTNA
ZABIEGI DLA URODY
ZABIEGI LECZNICZE
PROZDROWOTNE
WŁAŚCIWOŚCI MIEJSCA
Zdrowie i urodę
ODNAJDZIESZ W HARMONII
Ciała, Ducha, Umysłu i Emocji
CZYM JEST DLA NAS
HARMONIA
Według medycyny holistycznej ciało, umysł, dusza i emocje stanowią jedność i gdy szwankuje jedno, zaczynają też niedomagać inne obszary. Mamy silne przekonanie, że równowaga i harmonia na wszystkich poziomach życia człowieka jest warunkiem koniecznym zdrowia i szczęścia, a nasza biologia jest silnie powiązania z psychiką oraz stylem życia.
Filary Odnowy

Odżywanie

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właściwie skomponowane posiłki dostarczają energię oraz są źródłem cennych składników odżywczych. Służą więc wzrastaniu oraz utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej. Bez wątpienia aktywny wypoczynek pobudza apetyt. Nadmorski klimat Darłówka sprawia, że stajemy się bardziej wrażliwi na wszelkiego rodzaju wrażenia smakowe i tym samym czerpiemy większą przyjemność z jedzenia. Naszym gościom serwujemy śniadania i obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego lub trzy posiłki serwowane do stolika. Na maluchów czeka specjalne menu. Wszystkie potrawy są przyrządzane od początku do końca w naszej kuchni ze świeżych produktów. Na życzenie Gości możemy przygotować potrawy dietetyczne lub wegetariańskie.
Czytaj więcej >

Sen

Sen jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Sen jest podstawową biologiczną potrzebą organizmu, bez której człowiek nie może prawidłowo funkcjonować. Aby czuć się dobrze, trzeba wystarczająco długo sypiać. Wbrew powszechnemu przekonaniu sen nie jest jednak stanem biernym, w którym mózg się wyłącza i wypoczywa. W czasie snu dochodzi co prawda do przyjęcia charakterystycznej postawy spoczynku, zaprzestania aktywności ruchowej, utraty świadomego kontaktu z otoczeniem i zmniejszonej reaktywności na bodźce zewnętrzne, ale aktywność układu nerwowego jest zachowana i podlega stałym cyklicznym zmianom. Ważną cechą snu jest również jego odwracalność, czyli możliwość powrotu do stanu czuwania, pod wpływem adekwatnych bodźców zewnętrznych.
Czytaj więcej >

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna oznacza po prostu ruch ciała związany ze zużywaniem energii. Aktywność fizyczna oznacza po prostu ruch ciała związany ze zużywaniem energii. Przykładem aktywności fizycznej jest spacer, praca w ogrodzie, wchodzenie po schodach, gra w piłkę nożną albo taniec. Pod kątem korzyści zdrowotnych, aktywność fizyczna powinna mieć charakter umiarkowany lub intensywny, a łączny czas jej trwania powinien wynosić co najmniej 60 minut dziennie.
Czytaj więcej >

Relaks

Relaks jest jak odświeżenie ciała i duszy. To uwolnienie wewnętrznego napięcia i powrót do równowagi. Relaks jest jak odświeżenie ciała i duszy. To uwolnienie wewnętrznego napięcia i powrót do równowagi. Wiadomo, że relaks jest konieczny do życia zwłaszcza w czasach, kiedy żyjemy zbyt szybko i aktywnie. Relaks działa na nasz organizm w sposób odmładzający. Nasz umysł oraz ciało dostają przestrzeń i czas, żeby się zregenerować, naprawić.
Czytaj więcej >

Emocje

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Nie ma na świecie człowieka, który by ich nie odczuwał. Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Nie ma na świecie człowieka, który by ich nie odczuwał. Wszystko, co robimy, wzbudza w nas radość, smutek, strach, ciekawość, rozżalenie, wściekłość, zadowolenie, zazdrość, etc. Każda emocja - zarówno pozytywna, jak i negatywna - jest nam potrzebna. Ich podstawową rolą jest rozładowanie napięcia, które tworzy się wewnątrz naszego mózgu. Wyrażanie głośno swoich emocji pozwala zmniejszyć odczuwany strach, złość czy zazdrość, a także dać wyraz swojemu szczęściu, co jeszcze bardziej potęguje pozytywne doznania.
Czytaj więcej >

Zweryfikuj swoje nałogi

W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. W dzisiejszych czasach uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko. Do najczęstszych uzależnień należą: alkoholizm, nikotynizm, pracoholizm, narkomania, lekomania, pracoholizm, seksoholizm, hazard czy zaburzenia odżywiania. Uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na życie człowieka. Wyzwolić się od nałogu jest bardzo trudno, choć istnieje wiele sposobów na wyleczenie się z nich. Powszechna jest psychoterapia, ale stosowane jest również odtruwanie organizmu czy leczenie farmakologiczne.
Czytaj więcej >

Zweryfikuj swoje nawyki

ZŁE NAWYKI – czyli przyzwyczajenia obniżające nasz komfort i radość życia, a także mające destruktywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz relacje społeczne. ZŁE NAWYKI – czyli przyzwyczajenia obniżające nasz komfort i radość życia, a także mające destruktywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz relacje społeczne. W procesie kształtowania nawyków, oprócz rozwijania tych nowych, pozytywnych, należy również poddać analizie te „złe”. Nie wszystkie mogą okazać się niewłaściwe, jednak musimy mieć ich świadomość, by podjąć odpowiednie działania. Oduczanie się danego nawyku lub zastępowanie go innym jest równie trudne, co wyrabianie sobie zupełnie nowego przyzwyczajenia.
Czytaj więcej >

Zbadaj się

Większości z nas wydaje się, że lekarze są tylko od tego, by leczyć. Tymczasem zapominamy o innej ich, bardzo ważnej roli. Większości z nas wydaje się, że lekarze są tylko od tego, by leczyć. Tymczasem zapominamy o innej ich, bardzo ważnej roli. Lekarze, choćby poprzez wykonywanie różnych badań profilaktycznych, mogą na bieżąco oceniać nasz stan zdrowia i reagować, gdy pojawiają się pierwsze, niepokojące objawy. My natomiast najczęściej umawiamy się na wizytę dopiero wtedy, gdy coś nam dolega lub złapiemy infekcję. W Większości przypadku nas stan pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia. Czasem jednak Jest już za późno. Zapominamy, że rozwojowi wielu chorób można zapobiec, stosując działania profilaktyczne. Nie bez powodu mówi się, by regularnie wykonywać morfologię, mierzyć ciśnienie krwi, a w przypadku kobiet wykonywać choćby cytologię lub samobadanie piersi. Wszystkie te działania pozwalają nam uchronić się przed chorobą lub zwalczyć ją w zarodku.
Czytaj więcej >
Zadbaj o siebie w Róży Wiatrów
Co możemy Ci zapewnić
Bliskość nautry
Bliskość nautry
Poczujesz ją zarówno na terenie ośrodka jak i na zewnątrz.
Odnowę biologiczną
Odnowę biologiczną
Poza zapleczem do przeprowadzania zabiegów zadbamy również o Twoją kondycję fizyczą i psychiczną.
Przestrzeń dla relaksu
Przestrzeń dla relaksu
Nasz ośrodek ma ogromną przestrzeń, z której możesz korzystać o każdej porze roku o powierzchni 5 hektarów.
Edukację zdrowotną
Edukację zdrowotną
Podczas pobytu możesz skorzystać z darmowych zajęć edukacyjnych.
Zdrową kuchnię
Zdrową kuchnię
Produkty, których używamy pochodzą głównie od lokalnych dostawców.
Motywację
Motywację
Nasza kadra zdecydowanie posiada ten dar, poza tym podczas zajęć stajesz się częścią grupy, co pozytywnie wpływa na motywację.
Oferty
dla zdrowia i urody

turnusy rehabilitacyjne nad morzem 2024

Cena od:
185 zł
/ os / noc
Oferta zdrowotna
Wakacje nad morzem
Cena od:
260 zł
/ os / noc

Wakacje nad morzem

Oferta wakacyjna
Po sezonie 2024
Cena od:
200 zł
/ os / noc

Po sezonie 2024

Oferta posezonowa
Weekend Majowy nad morzem
Cena od:
250 zł
/ os / noc

Weekend Majowy nad morzem

Weekend nad morzem
Wczasy dla Seniora nad morzem
Cena od:
185 zł
/ os / noc

Wczasy dla Seniora nad morzem

Oferta specjalna
Zima nad morzem
Cena od:
100 zł
/ os / noc

Zima nad morzem

Oferta posezonowa